WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Za nami turniej Polsko-Czeskiej Ligii Szachowej organizowanej corocznie przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Głównym zadaniem zawodów jest rozwój i popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży naszego powiatu i czeskiego miasta Frydek-Mistek. Naszą szkołę reprezentowało czworo zawodników w składzie: Mateusz Twardawa (kl. 2a), Dawid Kostrzewski (kl. 3a), Nikola Twardawa (kl. 5a) i Marcin Czylok (kl. 8a).

     Turniej inauguracyjny zorganizowano 21 września w Domu Kultury w Porąbce. Kolejne odbyły się 19 października w Kozach i 9 listopada w Rybarzowicach. Czwarty, i zarazem ostatni turniej, w którym wzięło udział aż 120 uczniów z 27 szkół powiatu bielskiego i z zaprzyjaźnionych miast czeskich, odbył się 3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. W klasyfikacji drużynowej szkoła uplasowała się na IX miejscu, natomiast klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:

- chłopcy klasy 1-3: Dawid KostrzewskiI miejsce;
- chłopcy klasy 1-3: Mateusz TwardawaV miejsce;
- dziewczęta klasy 4-6: Nikola TwardawaV miejsce.


W nagrodę za wysokie wyniki trójka naszych reprezentantów zakwalifikowała się do dodatkowego turnieju dla zwycięzców we Frydku Mistku. Serdecznie gratulujemy!
___________________
Rok szkolny 2019/2020