WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

We wtorek 24 września uczniowie klasy 5a wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Śląskim. Zajęcia „Od Masajów do Jakutów. Sekrety innych kultur” odbyły się w Stolarni i związane były z przygodami Tomka Wilmowskiego - bohatera książek Alfreda Szklarskiego.

     Klasa została podzielona na pięć grup, które miały za zadanie rozwiązać zagadki dotyczące pięciu kontynentów i ich mieszkańców. Uczniowie zwiedzili Australię, Afrykę, obie Ameryki oraz Azję. Poznali geografię tych miejsc oraz dowiedzieli się, jak żyli mieszkańcy każdego z kontynentów, jak się porozumiewali, jak ubierali oraz czym charakteryzowała się ich kultura i tradycje. Zajęcia pozwoliły na ćwiczenie umiejętności pracy w grupie, uczyły kreatywności i spostrzegawczości, a ponadto zachęcały do zapoznania się z powieściami Alfreda Szklarskiego.

     Po warsztatach uczniowie mieli czas na spacer po Muzeum. Nowoczesna architektura, wystawy i cała przestrzeń muzealna zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Z pewnością niebawem tam wrócimy. Piątoklasiści z wychowawcą, panią Danutą Cwajna-Szkucik, dziękują Pani Danucie Bochenek za pomoc w opiece w trakcie wycieczki.
___________________
Rok szkolny 2019/2020