WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Klasa 1a pragnie przedstawić najciekawsze wydarzenia klasowe jakie miały miejsce w czasie trwania pierwszego semestru w roku szkolnym 2018/2019. We wrześniu przygotowywaliśmy się do pasowania na ucznia klasy pierwszej. Dzięki uprzejmości Strażaków z OSP Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowany został pokaz sprzętu gaśniczego i wozu strażackiego. Uczennice klasy 1a nie zapomniały, że w tym dniu swoje święto mieli chłopcy i po powrocie do szkoły otrzymali oni drobne upominki, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców.

     Kolejnym ważnym wydarzeniem, w październiku, była wycieczka klasowa o charakterze integracyjnym, na którą wybraliśmy się wraz z klasą 1b do Bielska-Białej do Sali zabaw „Kraina Kropka”. Ten dzień był pełen wrażeń, takich jak podróż autobusem komunikacji miejskiej, czy zabawa w kulkach, a po zabawie każdy uczestnik wyjazdu własnoręcznie przygotował dla siebie pyszną pizzę.

     W grudniu wspólnie z klasą 1b i 2a wybraliśmy się do kina, aby wspólnie świętować Mikołajki. Po powrocie do szkoły czekały na wszystkie dzieci oraz panią Urszulę, którą wspomagaliśmy w związku z ogólnopolską akcją „Szlachetna Paczka” – prezenty. W tym dniu uśmiechy na twarzach dzieci były widoczne przez cały dzień. Dwudziestego pierwszego grudnia w klasie 1a odbyła się wigilia klasowa – wszyscy w tym dniu spotkaliśmy się przy wspólnym wigilijnym stole, składaliśmy sobie najpiękniejsze życzenia i śpiewaliśmy kolędy.

     W czasie trwania pierwszego semestru przygotowaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową. Uczestniczyliśmy też w żywej lekcji przyrody, gdzie dzieci miały możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat hodowli alpaki. Włączyliśmy się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a w grudniu wspólnie przygotowaliśmy śliczne i pyszne pierniczki. Wybraliśmy się również do parku na sanki, gdzie spędziliśmy bardzo miło świetlicowe popołudnie. Kilkukrotnie uczestniczyliśmy w zajęciach Unikids oraz wystąpiliśmy na szkolnym koncercie kolęd i pastorałek.
___________________
Rok szkolny 2018/2019