WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W niedzielę 27 stycznia w kościele pw. NMP na Lesisku odbył się VI Wieczorek Kolędowy zorganizowany przez naszą szkołę, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wszystkich przybyłych uroczyście powitali ks. proboszcz Marian Frelich oraz pani dyrektor Anna Tomanek-Puda.

     Na początku ks. Kamil Kaczor odśpiewał trzynastowieczny łaciński hymn „Adeste Fideles”, a na kościelnych organach akompaniował mu Mateusz Kopeć (kl.8b). Następnie widowni zaprezentowały się kolejno klasy 2a, 1a, 1b, 4a, 3a GIM, 8a, 8b oraz grupy językowe śpiewając w języku niemieckim i francuskim. Nie zabrakło także występów solistów: Wiktorii Huhulik (kl.3a GIM), Magdaleny Rojczyk (kl.3b GIM), czy Mateusza Kopcia (kl.8b). Ostatnią pozycją w repertuarze był kilkunastominutowy utwór składający się ze zwrotek różnych popularnych piosenek świątecznych wykonany przez grupę wokalną p. Sławomira Błachuta. Znalazły się tam takie utwory jak: „Oto dziś narodziła się Miłość”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Pastuszkowie bracia mili”, „Nad Betlejem w ciemną noc” oraz „Przychodzi tak cichutko”.

     Koncert przebiegł w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze, a na jego końcu pani dyrektor podziękowała niezwykle licznie zebranej publiczności. Szczególnie dziękujemy p. Sławomirowi Błachutowi , który objął kierownictwo muzyczne i przygotował aranżacje utworów oraz stworzonemu zespołowi instrumentalnemu w składzie: p. Sławomir Blachut, p. Konrad Kalita, Oliwia Cudnik (kl.8a), Patryk Tomaszewski (kl.7a), Mateusz Malina i Patryk Parchański (absolwenci szkoły).

     Dziękujemy nauczycielom, którzy z klasami i grupami językowymi włączyli się w wieczorek: ks. Kamilowi, p. Anecie Grochowskiej, p. Edycie Komraus, p. Iwonie Żmudzie, p. Danucie Cwajna-Szkucik, p. Aleksandrze Brodzie, p. Izabeli Smole, p. Jakubowi Kowalskiemu, p. Iwonie Szenderze, p. Annie Sikorskiej oraz także innym nauczycielom i osobom mającym swój udział w organizacji wydarzenia. Nad nagłośnieniem i obsługą techniczną koncertu jak zwykle niezawodnie czuwał p. Dawid Bartoszek.

Życzymy Wszystkim błogosławieństwa Bożego w nowym roku.

Dominik Watroba, kl. 3a GIM
___________________
Rok szkolny 2018/2019